Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Archiv za Březen 2008

Návštěvnost portálu jako indikátor kvality?

Byli jsme upozorněni na článek v Učitelském zpravodaji, novinách, které jsou tištěny na papírovém papíře, pro ZŠ a SŠ jsou vydávány zdarma a vydavatelem je Scio s. r. o. Článek z klávesnice zaměstnance této společnosti, Bohumila Kartouse, má název Málo muziky za hodně peněz a vyšel v čísle 7 ze 17. 3. 2008. Webové stránky těchto novin mají k dnešnímu dni poslední příspěvek (v rubrice Aktuálně) z 10. 12. 2007, tedy před více než čtvrt rokem a není tudíž možné odkázat přímo na citovaný článek.

Celý příspěvek »


DUM – řízená střela učitele

Stejnojmenný článek dnes vyšel na serveru Česká škola, jeho autorem je Oldřich Suchoradský. Článek pro tento server plánujeme už dlouho, stále jsme ale čekali na spuštění několika „drobností“, o které bychom mediální kampaň neradi ochudili. Článek jsme si s velkým zájmem přečetli – vždy je zajímavé přečíst si o tom, co děláte.


Klávesové zkratky – lepší přístupnost webových stránek

Pokud jste dnes sledovali zprávy, možná jste viděli reportáž o klávesových zkratkách, které (hlavně) nevidomým velmi usnadňují používání webových stránek. Portály Atlas, Centrum, iDnes, Jyxo a Seznam se daly dohromady a domluvily se na seznamu těch nejzákladnějších, které budou implementovat stejným způsobem. Podrobné informace jsou na webu Iniciativy pro přístupnější Internet. S radostí můžeme oznámit, že stejné standardní zkratky už fungují i u nás, takže se možná dočkáme i zmínky na webu této iniciativy.

Celý příspěvek »


Konference Počítač ve škole – prezentace myšlenkovou mapou

Konference Počítač ve škole pořádaná každoročně gymnáziem Vincence Makovského v Novém Městě na Moravě o velikonočních prázdninách je patrně největší českou konferencí určenou pro učitele, kteří se zajímají o využívání počítačů k podpoře výuky a vyučování. Rok 2008 byl již třetí v pořadí, kdy VÚP prezentoval Metodický portál, letos jsme se zaměřili na DUM.

Celý příspěvek »


Stý DUM, vivat!

Desátého března byl v deset hodin dopoledne za slavnostní přítomnosti členů Týmu Metodika přidán stý DUM. Další tři desítky jsou ve fázi rozpracování. Máme z toho radost.

Celý příspěvek »