Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Archiv za Srpen 2008

Doporučte DUM dalším učitelům

Osloví vás zajímavý digitální učební materiál (DUM) a rádi byste se o jeho existenci s někým podělili. Od tohoto týdne žádný problém! Připravili jsme nový nástroj, pomocí kterého může každý registrovaný uživatel několika málo klepnutími myši doporučení svému kolegovi odeslat.

Celý příspěvek »


Nadělujeme: kolekce učebních materiálů

Dalším vylepšením, které jsme pro uživatele Digitálních učebních materiálů (DUM) připravili, je možnost sdružovat DUMy do kolekcí. Každý uživatel si může vytvářet soukromé či veřejné kolekce DUMů.

Celý příspěvek »


Metodický portál podporuje vznik české verze Creative Commons (aktualizováno)

Projekt Metodika spolupracuje s několika dalšími organizacemi na vzniku českého překladu Creative Commons – licenčním modelu, pod kterým jsou učební materiály uživatelům nabízeny.

Celý příspěvek »


Podporujeme otevřené formáty

Uživatelé pro využití digitálních učebních materiálů (DUMů) na Metodickém portálu nepotřebují žádné speciální programy pro jejich otevření. To je jedno ze specifik DUMů. Učitel musí být schopen použít (otevřít a měnit) DUM na většině počítačů, které jsou v českých školách k dispozici. Proto se každý DUM snažíme publikovat jak ve formátu otevřeném (např. OpenDocument v OpenOffice.org), tak rozšířeném (např. formáty Microsoft Office).

Celý příspěvek »