Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Archiv za Únor 2009

Náš muž v Praze

O kom je řeč? O jednom z našeho osmera regionálních koordinátorů – externích spolupracovníků „v terénu“, kteří jezdí přímo do škol představovat Metodický portál, hledat autory a mimo jiné i odpovídat na otázku, k čemu je celý projekt Metodika / Metodika II. vlastně dobrý.

My bychom vám rádi postupně všechny koordinátory (ale nejen je) představili. Jako první má slovo Mgr. Jakub Horálek, koordinátor pro Prahu:

Celý příspěvek »


Pokořili jsme první tisícovku

V úterý v 17:56:04 SEČ byla pokořena naše první tisícovka a to konkrétně tisícovka registrovaných uživatelů. Děkujeme Vám, máme z toho radost.

Tento týden je vůbec ve znamení překonávání významných milníků v životě Digitálních učebních materiálů.

Celý příspěvek »


Nové možnosti řazení seznamu učebních materiálů

Když jsme začínali s Digitálními učebními materiály, řešili jsme otázku, podle jakého kritéria řadit seznam materiálů, který se zobrazuje, procházíte-li úložištěm podle struktury RVP. Původně jsme chtěli materiály řadit podle data publikace, ale řekli jsme si, že tento údaj není z hlediska materiálu jako takového vlastně důležitý a že chce-li návštěvník sledovat, které materiály nově přibyly, může k tomu použít nástroj k tomu primárně určený – RSS kanály. A tak vyhrála nekonfliktní možnost – řazení podle abecedy – s tím, že toto rozhodnutí možná časem změníme. A tak se v těchto dnech stalo.

Celý příspěvek »