Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Archiv za Květen 2009

Komunita zasahuje!

Vážení a milí návštěvníci portálu! Komunita je tady! Její představování budete mít naservírované po jednotlivých chodech a hlady u nás trpět nebudete. A první ochutnávka přichází…

Celý příspěvek »


České výukové objekty do Evropy aneb LRE Portal

Již několik měsíců spolupracujeme s evropskou organizací European Schoolnet na zajímavém projektu mezinárodního úložiště vzdělávacích objektů. Jedná se o tzv. metavyhledávač, který uživatelům zpřístupňuje vybraný obsah národních úložišť členských států. Zjednodušeně řečeno se jedná o jakousi obdobu vyhledávače Google, který vyhledává pouze vzdělávací objekty na skupině přesně daných serverů.

Celý příspěvek »


Změny v Digitálních učebních materiálech

Tento víkend proběhly v Digitálních učebních materiálech důležité systémové změny, které tento systém připravily na těsnější integraci s připravovanými moduly nvého Metodického portálu.

Celý příspěvek »


Důležité změny v Digitálních učebních materiálech od 18. 5.

18. 5. dojde ke změnám, jakým způsobem probíhá přihlašování a registrace do Digitálních učebních materiálů. Těmito změnami dojde k těsnější integraci Digitálních učebních materiálů s novým Metodickým portálem, který vzniká v rámci projektu Metodika 2.

Celý příspěvek »


Digitální učební materiály definitivně pod licencí Creative Commons

Od poloviny dubna 2009 jsou všechny Digitální učební materiály na Metodickém portálu dostupné pod licencí Creative Commons, která je v souladu s českou legislativou.

Celý příspěvek »