Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Archiv za Říjen 2009

Co nového v diskuzích v posledních říjnových dnech

Proč nás povětšinou „kompetence“ nějak moc nezajímají? Čím to je? Sami učitelé dodávají například: „Možná jsme ještě stále příliš nepochopili, co že to ty kompetence jsou. Pak je třeba nabízet manuál k manuálu, který pomáhá rozklíčovat ty klíčové kompetence. Možná zatím ani nevíme, jak bychom ověřili naplnění jakékoli klíčové kompetence.“ O klíčových kompetencích jsme začali hovořit bez obalu. Celý příspěvek »


Příští zastávka Severní Morava a Slezsko

Po Ústí nad Labem, Karlových Varech, Praze a Liberci se náš potulný konferenční tým chystá na jihovýchodovýchod – v úterý se s námi můžete potkat v Ostravě, ve středu v Olomouci a ve čtvrtek ve Vsetíně. Pokud jste se snad nestihli na konference přihlásit, není nic ztraceno. Přihlášky přijímáme ještě den před konferencí.

Celý příspěvek »


Co nového v diskuzích na počátku října

S příchodem podzimních dnů přinášíme v diskuzních fórech sérii zamyšlení nad vzděláváním nadaných dětí. V předškolní výchově se ptáme, zda se vám v mateřských školách daří nadané dítě rozpoznat a jak. V základním vzdělávání probíráme vaše zkušenosti s přeřazováním mimořádně nadaných žáků do vyššího ročníku bez absolvování předchozího ročníku a sbíráme tipy na informační zdroje a kontakty na školy, které se věnují vzdělávání nadaných žáků.

Ve speciálním vzdělávání jsme dostali zajímavý dotaz ke tvorbě ŠVP pro žáky v rehabilitačním programu – pomozte vlastní zkušeností.

V gymnaziálním vzdělávání diskutujeme o hlavních přínosech průřezových témat, zveme i učitele ostatních stupňů vzdělávání, aby připojili svůj názor.