Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Archiv za Květen 2011

… holky sukně zkracujou…

A máme tu jaro! A pěkně se vším všudy.

Tráva se zazelenala a daří se skrýt vše, co nechceme vidět. Stromy a keře rozkvetly a alergici vykupují lékárny. Sundali jsme zimní bundy a po povinném vyčištění jsme je vybavili tabletkami proti molům. Pokusili jsme se vejít do loňského lehčího oblečení, a pak jsme si koupili nové atd.

Celý příspěvek »


Kapela, ať hraje z vesela

Můj děda byl kapelníkem. Vedl orchestr těch nejlepších a nejzábavnějších muzikantů v kraji. Na jejich plesech a večírcích bylo vždycky natřískáno. Málokdo z juchajících hostů si dokázal představit, kolik je za tím vším veselím práce a odříkání. Jenže děda věděl, že hudba je taky řemeslo, a že bez práce ani té muziky příliš není.

I já jsem se nedávno stal takovým kapelníkem. Mám vést menší ansámbl v rámci obrovského bigbandu, který se honosí písmeny MP na velkém bubnu. Hlavní teď bude sehnat noty. To je vždycky úkol kapelníka. Bez not se špatně hraje a dirigent už si netrpělivě poklepává taktovkou o pultík. Ještě že mám kolem sebe profesionální muzikanty, schopné zaimprovizovat! Obecenstvo bude jistě spokojené.

Táákže, raz dva tři čtyři… Hraje vám tým Obsahu pod vedením kapelníka P. Valenty.


Jarní shánění článků

Slunce střídá déšť a mnohým organizmům to bohatě vystačí k životu. Tak třeba osení – ráno zasejete, zalijete a večer už klíčí. Radost pohledět. Deště spláchly tyto jednoduché přírodní časy.

Dnes v postmoder- a kyber- a globál- a znalost- a komunikač- ní společnosti už tomu tak zdaleka není.

Celý příspěvek »