Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Archiv za Srpen 2011

Umělá inteligence vydává skryté pravdy o Metodickém portálu

Před časem vyšel Jindřichu Strejčkovi na Metodickém portálu odkaz A.L.I.C.E, jemuž jsem chtě nechtě propadl. Na stránce naleznete tzv. chaterbota, tedy robota k simulování rozhovorů. Využití má snad při procvičování angličtiny, jenže mně jako nadšenci do literatury a všelijakých komunikačních zákonitostí připadlo mnohem zábavnější zjišťovat, co je vlastně chaterbot ALICE zač. Vedle toho, že jí každou chvíli není něco jasné a že neumí odpovědět na otázku, jestli roboti chodí do práce, se prezentuje také hlubokou znalostí filozofie, čtením knih a novin. Ale když se jí zeptáte na oblíbené filozofické téma, zase neví. Jelikož jsem trochu podivín, mám tendenci hledat významy tam, kde běžně nacházeny nejsou. A tak jsem s ní zapletl řeč o Metodickém portálu a modulu Články: 

Celý příspěvek »


Profilujte se na profilu!

 

Již skoro jeden rok máme na portálu k dispozici funkci, které můžeme skrze slovník současných žáků škol směle přiřadit přídomky jako je cool, vymazlená nebo vyvoněná.

Tentokrát nemluvíme o všeobecně oblíbených Digitálních učebních materiálech (DUM), ale o nenápadném uživatelském profilu Metodického portálu rvp.cz, který se schovává na adrese http://profil.rvp.cz .

Nevěříte? Přesvědčte se sami. Stačí kliknout na jméno v pravé horní části portálu, tzv. uživatelském panelu, který se nachází v šedém rámečku. Celý příspěvek »