Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Archiv za Listopad 2011

Sdílna Olomoucko – Finanční matematika na ZŠ, 23.11.2011

Před nedávnem jsme psali o tom, že podporujeme vznik místních společenství pedagogů, kteří se chtějí setkávat za účelem společného vzdělávání, výměny zkušeností, vzájemné podpory. Uživatelé sami takové skupinky nazvali „sdílny“.

Další sdílna vzniká v Olomouci. Přivítá kolegy z místních škol, ale také návštěvníky z blízkého i dalekého okolí. Jejich první akce se bude týkat finanční matematiky.

Celý příspěvek »


Čarování na Metodickém portálu

Jsem si naprosto jistá, že nikdo z vás nepřehlédl dnešní kouzelné datum 11. 11. 11. Co jste si naplánovali na 11:11? Nabízí se políbit partnera/parnerku nebo mu/jí alespoň zavolat. Někomu i postačí, když si vybaví své nejbližší… koneckonců co lze stihnout za minutu?

Tým Metodického portálu má však v tuto chvíli ještě jedno kouzelné číslo. Když jsme dnes kontrolovali statistiky, zjistili jsme jednoduchým sečtením dosavadních příspěvků v modulech Články, DUMy a Odkazy nádherné číslo: 

13 333

Co z toho můžeme odvodit?

Kdybychom chtěli všechny materiály prostudovat (počítám 3 minuty na každý kus), pak bychom u stránek Metodického portálu mohli strávit 39 999 minut (a tu jednu minutu si tedy můžete odpočinout), tj. 666,65 hodin. Znamená to 27,777 dní strávených objevováním a studiem.

Co z těchto čísel vyplývá podstatného? Že Metodický portál je čarovný :-)

Za všechny portálové kouzelné bytosti
napsala jedna z čarodějek (nebo čarodějnic?)