Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Co nového v diskuzích téměř na konci června

Diskuzní prostor na rvp.cz se narodil v polovině května. Tehdy byla diskuzní fóra prázdná, jen Gympliště se přistěhovalo se všemi tématy, přidalo se k ostatním. Od poloviny května přibylo asi 150 dalších uživatelů a zdvojnásobil se počet příspěvků. Neudělalo se „to“ samo, udělali to lidé, kteří přišli do diskuze a vzali ji za svou. Nacházejí tam kolegy a přátele, spřízněné duše, inspiraci, pomoc, informace, zkušenosti ostatních, mohou se ptát a mohou přispět svou důležitou troškou do mlýna.

Počty příspěvků mohou být jistým ukazatelem, ale lepší vizitkou jsou témata, která sami uživatelé přinášejí.
V diskuzích pro předškolní vzdělávání boduje mimo jiné téma potřebnosti vysokoškolského vzdělání učitelekřešení pitného režimu, nebo otázka, jak děti jedí v mateřské škole. Ptáme se také, zda má být předškolní vzdělávání povinné.

V základním vzdělávání diskutují o psaní vlastních výukových materiálů, o kázeňských problémech ve škole, o spolupráci s rodiči, o dalším vzdělávání učitelů, o známkách a slovním hodnocení, ale i o školních časopisech. Zvláštní fórum předkládá k posouzení a diskuzi dokument, který charakterizuje vzdělávací obor Taneční a pohybová výchova a navrhuje obsah oboru.
V sekci pro speciální vzdělávání najdete mimo jiné diskuze o speciálně pedagogických terapiích, nebo náplni práce asistenta.
Témat je mnoho a každý může přinést to své, ptát se kolegů. Zkoušeli jsme zastihnout fórum „bez lidí“, tedy bez uživatelů, bez členů teprve vznikajícího společenství. Ale skoro neustále je tam někdo na stráži.

 


    nikdo zatím nehodnotil

Jeden komentář k příspěvku

  1. avatar


    poslušně hlásím .. já jsem na stráži ve Stráži :)


Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.