Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Dcera dnes chytla ve školce DUM

Dnes proběhla v prostorách Výzkumného ústavu pedagogického v Praze tisková konference, na které byla představena zbrusu nová verze Metodického portálu. Je to přesně tři roky a jeden měsíc po první tiskové konferenci, kdy byl portál představen veřejnosti. Podrobnosti lze dohledat v tiskové zprávě.

Patrně je to nějaké znamení. Těžko říct. Manželka mi tvrdí, že na vnímání znamení mám neuvěřitelně sofistikovaně vyvinutý antitalent. Ale tohohle jsem si opravdu nemohl nevšimnout. Starší čtyřletá dcera chodí již čtvrtý týden do školky. Přichází nadšená. Dnes, tedy stejný den kdy proběhla tisková konference, si ze školky přinesla slídové destičky, ve kterých měla založeno několik prací, které ve školce vytvářela. Na jednom z listů byl následující obrázek:

Ukázka využití DUMů v předškolním vzdělávání

Ukázka využití DUMů v předškolním vzdělávání

Je to nezpochybnitelné. Dcera si ze školky přinesla DUM. Opravdový Digitální Učební Materiál stažený z Metodického portálu a použitý analogově (znalci vědí, že v této formě se nejedná o pravé DUMy, ale o PUMy, neboli Papírové Učební Materiály:-).

Pro vysvětlení dodávám, že jsem s paní učitelkou na téma Metodického portálu ani DUMů nikdy nehovořil, patrně ani neví, že pracuji ve VÚP. Agitační  schůzku přesvědčující o nezbytnosti používání portálu jsem si schovával na později. Zdá se, že to není potřeba.

Vyhlašuji soutěž: O to, kdo první vloží do komentáře pod tento příspěvek odkaz na rodný list výše uvedeného DUMu. Vyhledávat můžete v DUMišti.


    nikdo zatím nehodnotil

7 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  Tento?

  http://dum.rvp.cz/materialy/pojmenuj-co-vidis-na-obrazku-a-dokresli.html

 2. avatar

  Tak odkaz na rodný list ti nedám. Ale k obrázku - moc pěkné domečky. Po kom asi podědila Běla výtvarné vlohy?:)

 3. avatar

  Já také hraji, aneb Kdo si hraje nezlobí :)
  http://dum.rvp.cz/materialy/pojmenuj-co-vidis-na-obrazku-a-dokresli.html

 4. avatar

  Řekněte si, kdo chcete vyhrát, já vám komentář posunu v čase :)

 5. avatar

  Tak jak vidím, už nevyhraju. Ale přidám dnešní zkušenost - po schůzce ekotýmu, která skončila dříve, jsem musela ještě pár družinových dětí chvíli pohlídat, než mohly jít domů. Chtěla jsem je na chvíli zabavit, a protože jsem zrovna otevřenou stránku s Dumy, koukala na mě nejstahovanější násobilka. Vytiskla jsem, rozdala, děti počítaly jak divé (o své vlastní vůli, nemusely, ale chtěly) a moc litovaly, že takových úloh - počítání s obrázkem - nemají víc.

 6. avatar

  No jo, já budu muset asi ve školce DUMací školení zopakovat :) (i když i u nás ve škole je to dřina)

 7. avatar

  Zdravím Ondru ze semináře v Pardubicích, kde mj. prezentuji i nový kabát Metodického portálu. Při představování modulu jsem narazila na velice inspirativní Ondrův příspěvek a podělila jsem se o něj s desítkami ředitelek tohoto kraje - díky za báječnou upoutávku na DUMy, tedy vllastně PUMy - u nás to asi jinak nepůjde.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.