Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Modul Blogy jen kvete

Tento krátký příspěvek bych chtěla věnovat jako poděkování všem našim autorům blogů, protože bez nich bychom se nemohli pyšnit vzrůstajícím počtem příspěvků v tomto modulu Metodického portálu.

Pojďme se malinko podívat na statistiku…

V červnu 2008 bylo publikováno 5 příspěvků, v letech 2009 a 2010 ve stejném období 21, resp. 29 textů. Letos jste napsali Vy, autoři, během června 46 textů (doufám, že jsem v archivu dobře počítala)!

14. června 2011 byla nejvyšší denní návštěvnost za celý měsíc – 261 návštěv. Ten samý den rok předtím otevřelo blogy 143 návštěvníků. Nejnižší návštěvnost v roce 2010 byla v červnu 73 čtenářů, v roce 2011 jsme v červnu neklesli pod 102 návštěv modulu Blogy.

Neuvěřitelně se zvýšila čtenost příspěvků. Opět zásluhou kvalitních autorů! Nárůst průměrné doby, kterou strávili čtenáři na blozích v letech 2010 a 2011 dělá někdy až 360 %!

Čísla jsou jen čísla, je třeba za nimi vždy hledat lidi: autory příspěvků veselých, smutných, k zamyšlení nebo inspirujících, a čtenáře vnímavé, kritické, sdílející a hodnotící. Děkujeme Vám všem a vězte, že se vždy ráno těšíme na počtení v modulu Blogy. Máte to také tak?

 


    hodnotili 2 uživatelé

2 komentáře k příspěvku

  1. avatar

    Samozřejmě, že statistika jsou jen čísla.  Ale jsou přesvědčivá a v tomto případě i povzbudivá.
    Vaše pochvala autorům textů těší, ale já bych ji rád rozšířit i o čtenáře, zvláště ty reagující. Ty, kteří neváhají a třeba jen několika slovy vyjádří svůj souhlas a podporu, nebo neopak docela jiný názor na vystavený text. Bez toho, aby úvahy blogerů byly čteny a vzbuzovaly reakce, ztrácí tato činnost zcela smysl. Právě kvůli malé odezvě, na kterou jsem byl po létech psaní na Českou školu zvyklý, jsem chtěl svůj blog na portále už několikrát definitivně zavřít. Děkuji těm, kteří mi to nedovolili a svojí reakcí, ať kladou či neslouhlasnou, mě k pokračování vlastně donutili !

  2. avatar

    Souhlasím s vámi, pane Oldřichu, každý komentář u blogového příspěvku mě jako autora potěší a dá informaci o čtenářstvu. Počet hvězdiček mi dá zpětnou vazbu o kvalitě příspěvku. Samotný počet přečtení je zavádějící, neboť značný podíl náhledů vzniká počítáním všech přístupů nikoli unikátních přístupů. Pokaždé, když kontroluji zda-li někdo reagoval na můj příspěvek si tedy "uměle" navyšuji čtenost.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.