Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Na portále i neformálně

Na Metodickém portále dnes otevíráme v článcích sekci neformálního vzdělávání. Tato sekce vzniká ve spolupráci s Národním institutem dětí a mládeže (NIDM) a jeho projektu ESF Klíče pro život.

BannerTmavě modrý banner z názvem Neformální vzdělávání je na Metodickém portále poměrně dlouhou dobu, ale až dnes bude mít kromě obecných informací i své první články. Tyto články přebíráme od projektu Klíče pro život, což je individuální projekt národní pro zavádění klíčových kompetencí v zájmovém a neformálním vzdělávání.

Články by měly být zaměřeny především na podporu výuky v zájmových institucích. Zároveň zde najdete i teoretickou podporu pro přípravu akcí, jako je třeba letní tábor.kliceprozivot

Rozšířením portálu o neformální vzdělávání se dovršila nabídka příspěvků pro všechny sekce (typy) primárního a sekundárního vzdělávání. Zjednodušeně můžeme konstatovat, že Metodický portál je v tomto ohledu kompletní.

Další zajímavé informace o zájmovém a neformálním vzdělávání naleznete na stránkách Národního institutu dětí a mládeže nebo na stránkách projektu Klíče pro život.

KPZ


    nikdo zatím nehodnotil

2 komentáře k příspěvku

  1. avatar

    Hláška "na portále i neformálně" mě vyprovokovala k reakci. Jen si, prosím, uvědomme, že projekt Klíče pro život se zabývá neformálním vzděláváním jen jaksi formálně. Náš portál RVP je jako celek vybaven množstvím dalších možností vzájemného obohacování, v mnoha případech skutečně neformálních. Význam těchto způsobů sebevzdělávání prostřednictvím technologií rychle stoupá. Budu moc rád sledovat, jak množství učitelů toužících po hodnotných ověřených informacích stále roste. Ať žije neformální vzdělávání!!!

  2. avatar

    K tomu jen drobná poznámka. Neformální vzdělávání je marketingově zvolená zkratka kolegů z projektu Klíče pro život. Úplný název této sekce by správně byl - Zájmové a neformální vzdělávání. Takto dlouhý název by se do tak malého banneru opravdu nevešel :-). Ano není to zcela výstižný název, ale snad se zažije a uživatelé se naučí na něj klikat v případě, že budou hledat materiály pro zájmové i neformální vzdělávání.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.