Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

S Viki ve Wiki

Tak Viki je každopádně poklad.

Své bratry natolik nadchla, že by chtěli ještě jednu sestru.

Mladší brácha jí někdy oslovuje diamantíku náš, ona o sobě říká, že je Muka, Ďuňďa a teď připouští, že i Vichtolka. Ona je vlastně kdeco – maminka, tatínek, David, kočka, pejsek a  jánevímcoještě. Jediné s čím se nehodlá s mířit, je princezna, protože je litíž (rytíř). Viki je má dcera. Jsou jí dva roky. Je zábavná, odvážná a dobrodružné povahy. Proto s ní můžeme vyrážet na výlety téměř kamkoli. A když se v rodině najde ještě duše fotografa, je to krása.

 

    Sem tam si večer obrázky promítáme a já bych pak celá blažená nejraději hned vyrazila do světa nebo alespoň někomu dalšímu ukázala tu nádheru.

 

    Patrně proto mě uchvátila Wiki. Je  pro mě místem, kde můžu pro druhé vkládat obrázky, o kterých si myslím, že jsou zajímavé a využitelné ve škole. Často to děláme spolu s Viki. Ona poskytuje komentáře nebo mi vaří kafíčko na svém vařiči od Ježíška a já klapy klap ťukám do počítače. Spolupráce téměř dokonalá.

 

    Kolikrát se stane, že jdeme společně jen na nákup nebo pro bráchu do družiny a já uvidím jakýsi obraz přírody a říkám si: „Proč tu nemám foťák?! To by bylo do Wiki jak vyšité!“ Hned si představím, jak by se dal takový obrázek rozebrat, porovnat, kde by se v hodině hodil. Jsem vizuální typ, tak nejspíš proto. Navíc se mi líbí badatelský přístup k vyučování, jak ho popisuje například ve svém blogu Zuzana Loubet del Bayle .

 

   V „kabinetních obrázcích“ naší Wiki nejsem zdaleka sama. S jarem přišla smršť jarních květin a pěkné cestovatelské fotografie od kolegů. Neznamená to ovšem, že knihovnu a sborovnu míjím. Tam ráda pokukuji a těším se. 

    Zkrátka Wiki je můj diamantík, kde můžu najít maminku, tatínka, Davida, kočku, psa a jánevímcoještě. Jednou možná i princeznu. Vložíte mi tam nějakou?


    nikdo zatím nehodnotil

15 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  I já poslední dobou při procházkách koukám, kde je co zajímavého, co by WIKI unesla. A dneska mi přistál v rukou úplně nový malý foťáček, abych ho měla vždycky při ruce, až něco hodného zaznamenání uvidím.

  A co se princezny týče .. tu chrupající vedle nedám, ale tahle malá by možná mohla stačit ne? :) (http://wiki.rvp.cz/@api/deki/files/7749/=princezna.gif?size=webview)

 2. avatar

  ehm .. tahle http://wiki.rvp.cz/@api/deki/files/7749/=princezna.gif

 3. avatar

  Děkuju, :-) teď už ve Wiki najdeme snad opravdu všechno. Nebo si to budeme přát v poptávce a ono to tam bude co by dup.

 4. avatar

  Ahoj wikisti, pro případ, že sem zavítal nějaký wikinováček, přidávám prolink do poptávky: http://wiki.rvp.cz/index.php?title=Kabinet/0.Poptavka/Zde_napi%c5%a1te_jakou_pom%c5%afcku_byste_pot%c5%99ebovali&action=edit&template=Poptavka_pomucky

 5. avatar

  Milá Jano a Viki, do wiki jsem přidala postavičky http://wiki.rvp.cz/Kabinet/Obrazky/Tvo%C5%99ivost/Dome%C4%8Dek/Postavy, které jsem letos měla připravené ke hrám na karneval na velkém formátu a zrovna rytíř chybí... Postupně dodám :)
  Jinak já jsem více typ tzv. haptický, a proto s dětmi tak ráda bádám...

 6. avatar

  Něco se s WIKI opravdu děje. Jen pro zajímavost něco málo ze statistik. Na začátku měla WIKI návštěvnost něco málo kolem 300 jedinečných denních návštěv. Od ledna začala křivka obliby a návštěvnosti WIKI strmě stoupat. V lednu to bylo kolem 400 jedinečných denních návštěv a křivka se v neděli zastavila na magickém čísle 887 jedinečných návštěv. Je tedy jen otázkou času, kdy WIKI dosáhne tisíci návštěv denně.
  Jen pro zajímavost DUM a Články mají návštěvnost okolo 3000 jedinečných denních návštěv.
  Přesto u WIKI vnímáme velký potenciál. Její obsahově komunitní prostor je velmi podobný DUM. Přesto je její obsah jedinečný a v mnoha směrech přínosný pro uživatele.
  Věříme, že WIKI nadále poroste do obsahu i kvality a brzy budeme představovat WIKI jako další z třítisícových pilířů Metodického portálu.

 7. avatar

  Ve WIKI to vážně frčí. Je to prostě WIKI ve správném havajském smyslu:-)

 8. avatar

  Tak přátelé, už to skoro bylo. V pondělí 26. 4. se people metr našeho google analytics zastavil na 997 jedinečných denních návštěvách v modulu WIKI. Kdo si tipne termín překročení bájné hranice 1000 denních návštěv? Předpokládám, že se nám to podaří příští pondělí 3. 5. Malá rada - pondělky jsou obecně na portále dny s nejvíce návštěvami :-).

 9. avatar

  Jejda to jde rychle! To znamená, že se Wiki líbí. Můj tip je ale až o týden později - 10.5.
  Mimochodem, nemáme ve Wiki vinici. Hodila by se nám do krajiny http://wiki.rvp.cz/Kabinet/Obrazky/P%c5%99%c3%adroda/Krajina. S díky Jana

 10. avatar

  Připojil bych se k Janě, tsaky si myslím že v pondělí 10.5

 11. avatar

  Tak jak jsem předpokládal, tak se i stalo. V pondělí 3. 5. 2010 pokořila WIKI poprvé hranici tisíce denních návštěv. Bylo to přesně 1O83 uživatelů, kterým za jejich zájem moc děkujem. LK

 12. avatar

  Blahopřeju Lukášovi i Wiki! Uživatele zvu ke spolutvoření. Pořád nemáme tu vinici.

 13. avatar

  Ahoj Jani, bohužel pro Tebe nemám vinici, ale mám do "Krajiny" vyfocenou chmelnici :-D

 14. avatar

  Tak to se musím přiznat, že chmelnice mě nenapadla, přitom je to tak strategiká plodina a tak výrazně určuje charakter krajiny. Díky

 15. avatar

  A nejen krajiny....

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.