Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Šest tisíc

Pokud jste příznivci předávání informací ve vzdělávání prostřednictvím internetových portálů, tak právě vám patří tohle číslo. Metodický portál slaví malé jubileum. Takový počet příspěvků je totiž od 22. dubna 2010 k mání na našem úložišti. Příspěvků… – lépe řečeno článků a DUMů, které jsou stavebním materiálem Metodického portálu.

Tyhle parametry pak z patrona našich článků dělají opravdu dobře živeného pána a z maskota výměny digitálních učebních materiálů skutečnou akční postavičku áčkových filmů.
clankydum
Není asi potřeba jakkoliv rekapitulovat vývoj portálu, abychom mohli s radostí říct, že od jeho spuštění v roce 2006 (modul DUM běží od roku 2008) je to i v porovnání s jinými úložišti úctyhodné číslo. A když už jsme u toho srovnávání, čas od času není vůbec na škodu zabrousit také do jiných zdrojů. Pak můžeme kupříkladu takový příspěvek z české praxe, který má v klíčových slovech ozonovou vrstvu, vidět vedle docela jiného materiálů, na který odkazuje například portál evropského nadnárodního úložiště lre.eun.org.


    nikdo zatím nehodnotil

3 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  Pan DUM by měl být rozhodně vypasenější, nebo by měl mít alespoň u ruky pořádný cestovní kufr. Takhle s rukama za zády by nepobral to množství nápadů, které denně proudí do a z DUMů.
  Jen houšť! P.

 2. avatar

  Trochu mě mrzí, že se zde objevuje špatný údaj. Portál byl spuštěn původně v roce 2005 v pilotním provozu a ostře v roce 2006. Tak, aby nedošlo ke zmatení.

 3. avatar

  Opravdu došlo k nepřesnosti, která již byla opravena. V roce 2008 byl spuštěn modul DUM, nikoliv Metodický portál :-). Za chybu se uživatelům omlouváme.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.