Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Vyhlašujeme soutěžní hru Miss kolekce!

Vážení uživatelé Metodického portálu,

připravili jsme pro Vás soutěžní hru Miss kolekce. Jejím cílem je vytvořit a zviditelnit nejužitečnější kolekce materiálů z Metodického portálu. Účastníky mohou být všichni učitelé, kteří jsou registrovaní na našem portálu.

Jak se do soutěže přihlásit?

Vytvořte svou reprezentativní kolekci a publikujte odkaz na ni se stručnou anotací v diskuzním fóru ZDE. Kolekce může být zaměřena na výuku z pohledu učiva ve zvoleném ročníku nebo tématu napříč ročníky. Důležité je, aby vytvořená sbírka  byla pro Vás (a následně i pro ostatní učitele) užitečná. Stručná anotace napomůže k pochopení smysluplného využití posbíraných materiálů.

Jak budou kolekce hodnoceny?

K hodnocení kolekcí využijeme hvězdiček v patičce každého diskuzního příspěvku. Čím více kvalitnějšího hodnocení, tím větší šance na výhru, např. flash-paměť, blok, propisovačka, zvýrazňovače, desky apod. Nebráníme se ani průběžnému vyhlašování dalších kategorií soutěžní hry. Věříme, že nám pomůžete zviditelnit to nejlepší!

PS: Potřebujete nějaké podrobnější informace o kolekcích? Chcete vědět, jak se tvoří a kde je najdete? Potřebujete ukázku vytvořené kolekce? Sournné informace jsem pro Vás připravili v pohledu Jak na kolekce v prostředí Metodického portálu, který najdete v modulu Digifolio.

Těšíme se na Vaše sbírky. Tým Metodiky II


    hodnotili 2 uživatelé

13 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  O do jakého termínu mohu svou Miss přihlásit? :-D

 2. avatar

  Dobrý dotaz, děkuji. Bude stačit měsíc a něco? Soutěžní hru tedy uzavřeme 17. 10. 2011. Rádi bychom ceny osobně předali některým z Vás na konferenci Metodického portálu. Líbilo by se?

 3. avatar

  Děkuji za termín - bude to OK, jen jsem chtěla ještě upozornit na to, že je škoda, že modul Blogy nemá také možnost vkládání do kolekcí. Je super že naše Wiki už tuto možnost má :-)

 4. avatar

  Mám návrh ještě na jednu soutěž. Když se dívám na počet vystavených příspěvků v sekci BLOGY, tak se rychle blížíme tomu jubilejnímu 1 000. vloženému textu. Bylo by asi zajímavé vyhlásit soutěž, komu z blogerů se podaří vložit právě tento jubilejní příspěverk . Určitě by to podořilo aktivitu autorů v této části portálu, což je na začátku nového školního roku užitečný počin. A odměna pro vítěze? Třeba titul : JUBILEJNÍ BLOGER :-))

 5. avatar

  Milý pane Oldřichu, výborný nápad, děkuji. Probereme, promyslíme, sežvýkáme, vyplivneme. Těšte se :-)  Míšo, rozumím. je v tom ale záměr - blogy jsou spíš takové deníčky, chvilky k zamyšlení - nejedná se tedy primárně o vzdělávací/výukové prostředí (i když se tu lze mnohé naučit a dozvědět).

 6. avatar

  Pavlí, to máš pravdu, ale třeba někdo v blogu popisuje zajímavou výukovou metodu nebo např. nějaké dobré internetové stránky, které nemáme v odkazech, takže by se to mohlo někomu (třeba mě) :-D do kolekce hodit. Třeba další námět do budoucna (-:

 7. avatar

  Díky. Určitě to probereme.

 8. avatar

  Míša má pravdu .. blogovalo se o myšlenkových mapách, o různých formách zápisků, o konkrétních návodech a činnostech .. blogy by si určitě zapojení do kolekcí zasloužily :)
   

 9. avatar

  Poslední dobou se nám daří naplnit Vaše prosby skoro okamžitě :-D. V pravém sloupci dole.

 10. avatar

  To bylo téměř na lusknutí prstů!

 11. avatar

  Držíme se hesla: Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů :-)

  Vyřídím poděkování programátorovi.

 12. avatar

  :-D no teda - jste skvělí!!! Děkujeme (-:

 13. avatar

  A máme v diskuzním fóru první soutěžní kolekci! Podívejte se, hodnoťe, inspirujte se! Soutěžní hra pokračuje!

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.